Kremacja

Rodziny, które straciły najbliższych coraz częściej decydują się na kremację. Możemy pomóc Państwu uporać się z trudnościami organizacyjnymi związanymi z kremacją i transportem urny z zagranicy. Zanim podejmą Państwo decyzję warto dowiedzieć się czym charakteryzuje się kremacja w Polsce czy też kremacja w Niemczech.

Transport urny z prochami z zagranicy

W przypadku transportu urny do Polski osoba zmarła zostaje przewieziona do krematorium, w którym odbywają się dodatkowe oględziny wykonywane przez lekarza urzędowego.

Po dokonaniu kremacji prochy osoby zmarłej są umieszczane w specjalnej metalowej kapsule. Kapsuła ze szczątkami zmarłego to tzw. kapsuła techniczna – czyli prosty, pozbawiony ozdób metalowy pojemnik. Można oczywiście pochować w niej prochy, istnieje jednak możliwość włożenia jej do urny ozdobnej.

W kolejnym etapie nasz kierowca przewozi osobiście urnę do miejsca, które Państwo wyznaczą. Cała procedura, od spopielenia zwłok przez sprowadzenie i transport urny do Polski, trwa zazwyczaj od 3 do 4 dni roboczych.

Krematorium

Z roku na rok coraz więcej naszych Klientów decyduje się na kremację. Chcąc zapewnić jak najwyższy standard naszych usług korzystamy z kilku sprawdzonych krematoriów, zlokalizowanych w Polsce i poza jej granicami. W każdym wypadku wybierając krematorium dla naszego Klienta kierujemy się względami logistycznymi, dlatego też staramy się wybrać znane przez nas krematorium najbliższe miejscu, gdzie znajduje się ciało osoby zmarłej oraz względami finansowymi, gdyż staramy się zawsze jak najrozsądniej podejść do tematu ponoszonych przez najbliższych kosztów.

Ważne! Prosimy nie dać się zwieść informacjom, iż całkowity koszt kremacji za granicą jest wyższy niż w Polsce. W przypadku przewiezienia ciała z zagranicy i kremacji w Polsce dochodzą bowiem dodatkowe koszty:

Ile kosztuje kremacja?

Kremacja, czyli inaczej ciałopalenie czy spopielanie to coraz częściej wybierana forma pochówku. Z roku na rok w naszym kraju decyduje się na nią coraz więcej osób. Koszt kremacji uzależniony jest od wielu czynników, jednak coraz częściej staje się ona alternatywą do tradycyjnego pochówku w trumnie.

Początkowy etap wygląda praktycznie identycznie jak w przypadku tradycyjnego pogrzebu. Ciało osoby zmarłej jest odpowiednio przygotowywane i umieszczane w wybranej trumnie. Trumny do kremacji są najczęściej drewniane i pozbawione zdobień oraz metalowych elementów. Co za tym idzie - ich cena jest również odpowiednio niższa niż w przypadku trumny do pochówku w ziemi.

Rodzina może również zdecydować o formie pożegnania. Coraz częściej bowiem krematoria są wyposażone w kaplice czy sale pożegnań, które umożliwiają organizację religijnego lub świeckiego pożegnania. Po oficjalnej ceremonii rodzina może pożegnać się jeszcze raz z osobą zmarłą i po tym czasie trumna umieszczana jest w piecu krematoryjnym, gdzie dochodzi do spopielenia. Rodzina może być obecna w tym czasie w specjalnej sali krematorium lub może zlecić odebranie urny wybranemu przez siebie zakładowi pogrzebowemu.

Decydując się na kremację należy również dokonać wyboru urny. Ich ceny wahają się od 200 do nawet 2 000 zł. Dostępne są urny: szklane, ceramiczne, drewniane, kamienne czy też metalowe. Gamę dostęnych w naszej firmie urn, znajdą Państwo tutaj.

Pochówek urnowy wpływa również na koszt miejsca na cmentarzu. Według polskiego prawa nie można dowolnie rozsypać prochów, muszą one spocząć na cmentarzu, w grobie ziemnym lub kolumbarium. Miejsce na grób zawierający urnę może być niekiedy o ponad połowę tańsze niż na grób tradycyjny. Poza tym urnę można dochować w istniejącym już grobie ziemnym, bez względu na to kiedy miał miejsce ostatni pochówek w danym miejscu, co zmniejsza koszt pogrzebu.

Ostateczny koszt kremacji zwłok zależy jak widać od wielu czynników, takich jak: wybrane krematorium i jego usługi dodatkowe, przygotowanie osoby zmarłej, w tym wybrany zakres tanatokosmetyki, akcesoria funeralne (trumny, urny, relikwiarze), koszt miejsca na cmentarzu czy też nagrobka.

Kremacja - cena

  • Odbiór ciała
  • uzyskanie aktu zgonu;
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (odprawa konsularna, dokumenty z urzędów);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • odprawę sanitarną oraz celną
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna transportowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Cena kremacji i transport urny z Niemiec do Polski to koszt między:

5,900 - 8,900 PLN

O szczegółach kremacji w Niemczech mogą Państwo przeczytać tutaj.

Ceny dla pozostałych krajów mogą Państwo poznać na podstronie Cennik.


W przypadku kremacji i transportu urny z innych krajów lub kremacji i transportu urny z prochami poza granice naszego kraju prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.