Kremacja w Czechach

Kremacja w Czechach sięga wczesnych lat XX wieku. Pierwsze w pełni działające krematorium powstało już w 1918 roku w Libercu. Na chwilę pogrzeby kremacyjne obejmują 80% pochówków na terenie Czech. Czeskie krematoria są w stanie dziennie dokonać łącznie ok 700 kremacji.

Czesi na tle Europy przodują, jeśli chodzi o odsetek kremacji. Dodatkowo wiele zakładów pogrzebowych ma w swojej ofercie różne możliwości zorganizowania ostatniego pożegnania i pochówku prochów. Można wybrać ciche i krótkie pożegnanie w gronie 2-3 osób lub dużą, rodzinną uroczystość z wybranym przez nas kapłanem czy mówcą.

Warunki formalne kremacji w Czechach

Aby móc poddać ciało osoby zmarłej kremacji należy złożyć komplet dokumentów:

Procedura kremacji w Czechach

Każda trumna z ciałem zmarłego lub z ekshumowanymi szczątkami, przewieziona do krematorium do spalania, musi być opatrzona tabliczką identyfikacyjną z imieniem i nazwiskiem zmarłego, datą urodzenia i zgonu oraz innych danych niezbędnych do wykonania usług krematorium.

Krematoria na terenie Czech są wyposażone w sale pożegnań czy sale dla żałobników. Oferty wielu z nich obejmują nie tylko proces kremacji, ale także organizację ostatniego pożegnania czy też pogrzebu wraz z muzyką czy kwiatami.

Transport zwłok lub urny z prochami wymaga uzyskania zgody Konsula RP z Pragi lub Ostrawy.

Czas kremacji trwa średnio 1,5 - 2h. Czas uzależniony jest od wagi osoby zmarłej oraz materiału z jakiego wykonana jest trumna (drewniana, ekologiczna).

Cena kremacji w Czechach

Cena kremacji w Czechach:

  • Odbiór ciała
  • załatwienie wszelkich niezbędnych formalności (dokumenty z urzędu, odprawa konsularna);
  • załatwienie wszelkich niezbędnych tłumaczeń;
  • kremacja;
  • drewniana trumna kremacyjna;
  • urna podstawowa;
  • dostarczenie urny do miejsca docelowego, wskazanego przez Państwa.

Całkowita cena kremacji i transportu w przypadku Czech to koszt:

7,000 - 9,900 PLN.

Gdyby chcieli Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt pod numerem +48 608-135-247 w celu omówienia szczegółów i sporządzenia pełnego kosztorysu.