Zgon w hospicjum

W przypadku zgonu w hospicjum personel placówki jest zobligowany do wezwania lekarza. Warto dopytać wcześniej w placówce, czy ta posiada chłodnię, do chwili, aż wszelkie formalności w urzędach zostaną załatwione (zwykle jest to 1 dzień roboczy). Jeśli placówka nie posiada chłodni prosimy o kontakt z nami- odbierzemy ciało w przeciągu kilku godzin.

Co dalej?

Jeśli podejmą Państwo decyzję o powierzeniu transportu ciała bliskiej osoby naszej firmie prosimy o jak najszybszy kontakt. Ustalimy wszelkie niezbędne szczegóły i przystąpimy do realizacji wybranej przez Państwa formy usługi.

Dokumenty potrzebne, w celu uzyskania metryk zgonu:

Aby uzyskać dokładną informację na temat wymaganych dokumentów, umożliwiających transport zwłok musimy wiedzieć, gdzie nastąpił zgon. Każdy kraj posiada bowiem swoje własne procedury i wymagania pod kątem wywozu ciała z jego terytorium.

Znając miejsce zgonu możemy udzielić Państwu szczegółowych informacji i rozpocząć załatwianie niezbędnych dokumentów, w krajowych i zagranicznych urzędach.

W pierwszej kolejności otrzymują Państwo od nas formularz upoważniający nas do zajęcia się Państwa sprawą oraz zawierający komplet niezbędnych dla nas informacji o osobie zmarłej (jej dane osobowe, miejsce zamieszkania, miejsce śmierci). Kiedy formularz wraca do nas rozpoczynamy całą procedurę sprowadzenia zwłok do kraju. Zaczynamy od uzyskania aktu urodzenia oraz aktu zawarcia małżeństwa (jeśli dotyczy to osoby zmarłej) w urzędzie stanu cywilnego. Kolejnym dokumentem jest Karta Zgonu, na podstawie której składamy wniosek o pozwolenie na transport i pochówek osoby zmarłej na terenie naszego kraju.

© 2023 Chwolka, Polski Zakład Pogrzebowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zrealizowana przez buxlabs.pl

Zadzwoń +48 608-135-247 lub napisz  | chwolka@onet.eu